ČLÁNKY

Svatební Expo 2018

Již tradičně v listopadu proběhl největší svatební veletrh v ČR - Svatební Expo. Byl to již osmý ročník a moje maličkost nechyběla ani na jednom. Prvních šest let tohoto veletrhu jsem se s obrovským nasazením podílela na jeho organizaci a možná proto mám k tomuto veletrhu kladnější vztah, než by bylo žádoucí. Dalo by se říct, že Svatebnímu Expu tak trochu nadržuji.


Letošní rok si Expo moji náklonost opravdu zasloužilo! Tímto bych chtěla složit poklonu současným organizátorům na které jsem si během podzimu vzpomněla hned několikrát.

Většina vystavovatelů se za ta léta stala mými přáteli a jsem moc ráda, že jsem je i letos mohla opět potkat. Zvlášť ty se kterými jsem se neviděla v uplynulé svatební sezoně. Je úžasné všechny potkávat, vidět jak se vyvíjí jejich práce, jak se vyvíjí oni sami. Nebudu zde jmenovat ty, které vídám nejraději, oni sami dobře ví, kdo to je. Ti kteří se letos nezúčastnili jako vystavovatelé, dorazili alespoň na páteční party pro vystavovatele, která zůstává návštěvníkům naštěstí skryta! :) Ať už si pro svoji svatbu vyberete jakékoliv dodavatele, tak věřte, že ti kteří spadají do "Expo rodiny" jsou ti nej! Na všechny nevěsty v roce 2019 se moc těšíme! Již dnes se mi ozvalo pár nevěst z Expa a zjišťovaly, zda máme volné termíny. To mě zahřálo u srdce nejvíc. Svatebních agentur letos bylo na Expu opravdu hodně, některé jsou na českém trhu stabilně, některé vyrostly doslova jako houby po dešti a jen čas ukáže se kterými se uvidíme za rok a nebo vlastně už v únoru, kdy se těšíme na další Expo.

Mám ráda konkurenci, konkurence nás udržuje v neustále bdělém stavu a nutí nás posouvat se dál. Za nás vám můžu slíbit, že nikdy nebudeme bojovat cenou, ale stále kvalitou a péčí o vás a vaše svatby. Není nic hezčího, než se těšit s vámi z jednoho z nejkrásnějších dnů vašeho života. O to víc nás potěší, když pak pošlete pár řádek a fotku ve chvíli, kdy se vaše nová rodina rozroste o další přírůstek.

P.S. Děkuji všem, kteří mě celý rok pomáhají a bez nichž by H&H Svatby nebyly úplné. Anetě za dekorace a květinové výzdoby, Dianě za její sobotní zodpovědné nasazení a bezchybný look všech nevěst, Nice za její nasazení na ruských svatbách, sestře Sáře ze které si zcela jistě vychovám novou posilu a v neposlední řadě Radkovi, kterému vděčím za většinu grafických podkladů! Díky všem!

Je svatební koordinátor důležitý pomocník, nebo zbytečný luxus?

Toto je otázka, kterou si kladou asi všichni čerství snoubenci. Dovolím si jen podotknout, že pokud se vám rozbije auto, tak ho odvezete k odborníkům do servisu, pokud vás bolí zub, dojdete si k zubaři. Se svatbou je to stejné. Vždy si ji můžete naplánovat a nějak zorganizovat sami, ale vždy bude výsledek takový jako když si auto opravujete sami, nebo léčíte bolavý zub ibalginem.

Nevěřte ani agenturám, které nabízí své služby podezřele pod cenou, protože od takových koordinátorek nemůžete čekat, že vám dokážou vaše peníze někde ušetřit. Dobrá agentura vám ušetří nejenom hromadu času, energie, ale i peněz.

https://www.mgmagazine.cz/tipy-rady/je-svatebni-koordinator-dulezity-pomocnik-nebo-zbytecny-luxus.html
Moderní svatební zábava

Svatební den je den, který si chceme užít a prožít ho se svými blízkými co nejlépe. Chceme se bavit! Ale co když se nechceme bavit tradičně, ale chceme se bavit po svém.

Za dobu mého působení ve svatbách, slýchám čím dál tím častěji, že snoubenci nechtějí na své svatbě klasickou svatební zábavu v podobě nejrůznějších svatebních her a kvízů. A také není divu, snoubenci bývají často moderní mladí lidé, kteří nechtějí zvedat boty při rádoby vtipných otázkách, které jim dávají příbuzní a nevěsty nechtějí osahávat mužské pozadí a hledat podle něj svého muže. Novomanželé se chtějí na své svatbě bavit moderním a vkusným způsobem.

Za naši agenturu H&H Svatby jsem pro vás připravila článek, který by vás mohl nasměrovat tím správným směrem. H&H nevěsty mají jediný úkol - být šťastné a milované! O vše ostatní se postaráme my v Háháčkách.

Nikdy nepodceňujte výběr dobré hudby

Mnoho snoubenců si myslí, že investovat peníze do dobré kapely, nebo dobrého DJ jsou tzv. "vyhozené" peníze. Věřte mi, že z vlastní zkušenosti vím, že výběr opravdu dobré hudby vám zaručí téměř 100% úspěch u všech hostů. Opravdu dobrá kapela sice přijde na cca. 25 - 30 000 Kč a DJ okolo 15 - 20 000 Kč, ale zažila jsem svatbu, kde od prvních tónů kapely téměř všichni hosté tančili a zpívali. V tu chvíli pochopíte, že kapelu vám žádná MP3, i když je zdarma, nenahradí.

Zabavte se sportem, který máte rádi

Ať už máte rádi wakeboarding, plavání, golf, nebo třeba turistiku, tak se nebojte zapojit i své hosty. Sportovní utkání se hodí nejlépe před obřadem, kdy ještě nejste slavnostně oblečení. Zažila jsem svatbu, která odstartovala v 9 ráno golfovým turnajem, kdy většina hostů si šla v klidu zahrát, po turnaji měli čas na převlečení a rychlý oběd a pak už přišli všichni na odpolední svatební obřad. Ti co neměli zájem hrát golf, přišli až odpoledne, kde na ně čekalo malé občerstvení.

Pokud máte v blízkosti svatby bazén, tak se může stát, že někteří hosté zahájí večerní zábavu s proseccem právě tam, zvlášť pokud jsou vaši hosté zejména mladší lidé.

Neváhejte využít služeb dalších dodavatelů

Zábavu pro hosty v době, kdy se snoubenci fotí, skvěle zajistí např. fotobudka a následné vlepování fotek do knihy hostů, zapsání krátkého vzkazu, kouzelník, nebo třeba karikaturista. Hostům můžete před svatbou rovněž nachystat svatební noviny, které budou pojednávat o vašem seznámení, prvním rande, a nebo první společné dovolené. Na večer zase vás i hosty potěší krásný ohňostroj.

Zábava z oblasti gastronomie

Velice oblíbenou zábavou na svatbách jsou různé gastronomické a barmanské show. Pokud sami máte rádi dobré jídlo a pití, tak neváhejte využít zábavy v podobě sushi live show, barmana, který míchá před hosty vynikající koktejly, "cocomana", který seká živé kokosy, které mohou hosté pít samotné, nebo třeba s karibským rumem. Velmi oblíbené jsou rovněž nejrůznější degustace rumů, whisky, nebo vína. Vinné degustace je vhodné napárovat s ochutnávkou nejrůznějších sýrů, šunek, oliv, apod. Na trhu je už mnoho cateringů, které nabízí svým klientům tzv. live cooking, kdy se jídlo rodí přímo před očima hostů. Nejoblíbenější jsou zejména masa, burgery a různé druhy ryb. Nejlépe, když jsou jednotlivé druhy mas vystavené na ledu a hosté si sami vyberou, na jaký kousek mají zrovna chuť.

Neváhejte využít toho, co vám nabízí dané místo

Ať už se nacházíte na zámku, statku, v hotelu, vinařtví, nebo v centru města, tak vždy používejte tzv. "zdravý selský rozum" a vymyslete pro své hosty zábavu, kterou dané místo nabízí. Protéká vaším městem řeka? Tak vezměte hosty na plavbu lodí. Máte svatbu na zámku? Zaplaťte hostům hromadnou vstupenku do zámku. Máte svatbu v hotelu, kde je golfové hřiště? Zahrajte si golf. Pokud máte svatbu ve vinařství, využijte místního sommeliera a dopřejte hostům řízenou degustaci.

Nelámejte si hlavu s tím, jak se budete bavit vy, nebo vaši hosté. Pamatujte na to, že to je váš den a vy si ho máte především užít.

Vaše Karin.


Svatební přípravy

Svatební přípravy, aneb s čím začít raději hned a co můžete odložit?

Dovolily jsme si pro vás sepsat menší návod, jak na přípravy své svatby. Že to není žádná sranda o tom by mohla vyprávět nejedna nevěsta, která už má svůj den D za sebou.

https://www.facebook.com/HHSvatby/posts/901588976679047

Zdá se vám toho moc a potřebujete pomoci? Tak nás neváhejte kontaktovat na hhsvatby@gmail.com, nebo na +420 739 887 746Svatební workshop

Plánujete svatbu? Pokud jste nevěsta a nebo plánujete svatbu třeba kamarádce, tak určitě navštivte náš svatební workshop 14.4.2018 v luxusním prostředí Villa Voyta na Praze 4. Veškeré svatební vychytávky se dozvíte v jeden den. Povíme si něco o svatebních kyticích, dekoracích, ochutnáte famózní cupcakes z naší domácí produkce. Skvělé občerstvení a výborná nálada jsou zajištěny po celý den. Máme poslední 3 volná místa se slevou za 1999 Kč. Neváhejte nás kontaktovat na hhsvatby@gmail.com, nebo na +420 739 887 746.

https://www.facebook.com/events/306222929905747/

Těšíme se na vás!

Ze života svatební koordinátorky - Jak se koordinuje svatba live?

Dne 3.2.2018 jsme v rámci projektu Svatebnikoordinatori.cz koordinovaly první svatbu live, která probíhala přímo před zraky všech návštěvníků, vystavovatelů, ale i jako všechny ostatní svatby, hlavně před zraky rodiny a přátel. Pojďme se podrobně podívat, jak to celé probíhalo:

https://www.mgmagazine.cz/inspirace/jak-se-koordinuje-svatba-live.html


Svatební Expo 2017

I v letošním roce jsme nemohly chybět na svatebním veletrhu - Svatební Expo 2017, které se tradičně konalo v pražském hotelu International. Našim budoucím svatebčanům jsme prezentovaly zejména naše svatební balíčky pro rok 2017, které zahrnují kompletní svatební servis - svatební koordinaci, svatební kytice a dekorace, svatební dorty a sweetbary, služby svatební vizážistky a kadeřnice, grafické návrhy ve stylu vaší svatby pro svatební oznámení, jmenovky, děkovné karty, apod. Návštěvníci mohli ochutnat svatební cupcakes s pravou vanilkou, ultra čokoládové cupcakes s belgickou čokoládou a perníkové s domácí meruňkovou marmeládou! Více fotografií naleznete na našem FB.

Svatba na zámku v Lešanech

Jsme moc šťastné, že jsme mohly Lucii a Alešovi jejich svatební den zpříjemnit, jak nejvíc jsme mohly. Dnes i slzička ukápla, jak nás toto hodnocení dojalo. Moc děkujeme a novomanželům přejeme, aby jejich manželství vydrželo tak šťastné jako byli oni ve svůj svatební den!


" Prajem krásny deň Anetko a Karin,

konečne sme si troška po svadbe oddýchli a radi by sme Vám poďakovali za skvelé služby a vaše šikovné ruky. Dámy, hostia si pochvalovali koláčiky, torta bola luxusná a mňa osobne najviac dojala slavobrána! Predbehli ste moje očakávania :)

Velké ďakujem vám patrí a pokiaľ budete chcieť recenziu vám kamkolvek pridáme. Zatiaľ vám posielam fotky od nás :)

Ste jedničky a fandíme vám!

Lucia & Aleš"

Česko - švédská svatba

V létě 2016 jsme koordinovali česko-švédskou svatbu Báry a Lukase Tjecken Olsson. Svatba se konala v srpnu, obřad proběhl na Vyšehradě v Bazilice sv. Petra a Pavla, svatební hostina v restauraci Černý Kohout. Ač to byla mezinárodní svatba, nesla se v duchu českých tradic. 

Inspirace 2017

Sezona 2016 pomalu končí. A jak říká staré přísloví "Štěstí přeje připraveným" a aby i vaše volba barevné kombinace na vaši svatbu byla ta šťastná. Přinášíme malou ochutnávku z trendů na příští rok.

Tato nádherná kombinace evokuje čistotu, klid a eleganci.


Poslední listopadový víkend a vlastně i první adventní patřil Svatebnímu Expu, které se konalo v Praze v hotelu International. My jsme vystavovali poprvé a svůj stánek jsme zaměřili na svatební floristiku. Věřím, že výzdoba alá pudrový podzim zaujala. Máme i vlastní článek na str. 65 ve Svatebním Expo magazínu. Již nyní se těšíme na další ročník a...

Je to tu! Velké díky za naší novou identitu! :) Logo navrhl a zrealizoval pan Mgr.A Radek Rytina.

Jakou svatební kytici? Bílou či barevnou? Je moje volba dobrá? A mnoho dalších otázek si při výběru svojí svatební kytice klade, myslím, skoro každá nevěsta. Svatební kytice by měla jít ruku v ruce se stylem svatebních šatů, postavou nevěsty, místem, kde se svatba koná a barevnou kombinací, kterou si nevěsta přeje na své svatbě mít. A na co ještě...

Svatební dort neodmyslitelně patří ke každé svatbě, ať už je to jednopatrový dortík, "dort" složený z cupcaků nebo šestipatrový obr potažený fondánem. Krájení dortu patří mezi oblíbené tipy svatební zábavy. Tento rok na svatbách nejvíce kraluje tzv. naháč. Není to žádný opilý strýček, co se rád svléká, ale druh svatebního dortu. Je to korpus s...